Živinićke mačkare podsjetile na stare dane
23.01.2016
“Bitka za Vukovar – kako smo branili grad i Hrvatsku”
27.01.2016
Živinićke mačkare podsjetile na stare dane
23.01.2016
“Bitka za Vukovar – kako smo branili grad i Hrvatsku”
27.01.2016

I oni iz Velike i oni iz male Rude, svi se umaškarali. A prva vijest je da je Klis ostao, zapeo, posustao. Razlog nepoznat onom tko ga ne pozna. Živ i zdrav u tuđe mačkare zalutao, i predstavu odigrao. Nisu se Galjani ljutili, naprotiv kad je riječ o kvaliteti nema prigovora.

I oni iz Velike i oni iz male Rude, svi se umaškarali. A prva vijest je da je Klis ostao, zapeo, posustao. Razlog nepoznat onom tko ga ne pozna. Živ i zdrav u tuđe mačkare zalutao, i predstavu odigrao. Nisu se Galjani ljutili, naprotiv kad je riječ o kvaliteti nema prigovora.

Iko nosi bariju, ma samo ono cvijeće za mladu malo djeluje umjetno tj. plastično.Ma ljudi moji nije cvijeće za na grob već za svatove.Ništa se ne može promijeniti u tom scenariju jer napisao ga je pravi rudski Raos. Mlada je dosta živahna jer se i mladoženja iskazao.

Nije se dosada znalo da u Rudi ima športskog potencijala. Evo čovjek godinama u treningu i takmičenju a tek ga sad prikazali javnosti. Trenira svaki dan, pitura sa Marjanom, pije kavu ili dvije. Sam kaže da prije podne treba pet piva za dobru kondiciju i deset piva iza ručka da se održi u treningu. Uspjeh svom načinu športskog izgleda i držanja pripisuje sigurnom koraku, dobrom vidu i okretnosti kao u mačke. Šeće po crvenom tepihu ili ti po tatamiju kao u TV emisiji Paloš i pesi.Skače po pregradama i kolutima a pored njega gazda dirigira.Iznosi činjenicu da je dosta učen jer je učio na tisuću metara nadmorske visine. Jedno polugodište išao je u školu u Rudi a drugo polugodište u Rožama i tako četri godine. Baš raznovrsno.Garancija uspjeha, moš mislit.

Natalitet u Rudi naglo porastao, djece kao u priči. Poslije ferija vraćaju se ili nanovo upisuju u vrtić.Vrtić Žabica, a tetica M kao mara, A kao ankica i tako još.Čeka ravnateljica svoju dječicu a oni sve preplanuli i ma(s)lo se ugojili.Pohvatali iza pozdrava teta, sve igračke i rekvizite.Voze biciklice i moto-autiće, ali nešto tu ne odgovara.Za glavu se teta hvata, em puca bicikla, puca autić, puca sjedalica, gdje i neće kad su to Iko, Šimun,Ivica i drugi mala djeca u mnogočemu osim u kilogramima. Igru nastavljaju učeći slova, pjesmice i kola.Ringe ringe raja… odzvanja i sada, sve je to ćuć muć.

Dizači ut(ega), tu su Amer i Rus.Atleta jedan i drugi.Hladni rat i dalje se vodi.Publike kao na R.Marćanu Balboi. Niti se iskazao crni Amer ( Obama) ni bijeli Rus (Putin).Kad je dobar vic onda stvar spašava naš.I ovdje krhko tijelo, kost i koža, uspijeva odnijeti pobjedu.To je zato što mi volimo svoje. Voditelj upozorava upaliti će traktor iz prve, svaki put iz prve iz drugog pokušaja.Kod dizača utega nije bilo drugog popravnog pokušaja.

Balinčad predvode svoje babe, babe vode dide. Didi upalili bengalke i sve zadimili.I za njih je trg prevelik kao i za živinićane, jer ih moglo biti više.Koga nema bez njega se može, zato su dugim plesom didi ostali na trgu.Mica „turčin“ ih opominje u Rudu treba ići.

Mješine i zvona će sada promijeniti vlasnika. Subota je dan za gledanje mačkara.

{gallery}2016/01_23_c{/gallery}

Skip to content