Proslava sv. Martina u Rudi

Odmori se, Domovino-
pusti suzu radosnicu.
Popili smo gorko vino,
sad je vrime za zdravicu.

Odmori se, Lipa Moja,
Jer ko prođe kroz oluje,
tom se duga,nakon boja,
kano dite osmjehuje.

Odmori se,Pravednice-
Bog će sudit zlin za rane,
i proklijat nove klice,
i uskrisit zakopane.

Odmori se, Golubice,
I vijori s trobojnicon!
Ja ću tebi čuvat lice,
sa hrvatskon ubožnicon.

Odmori se, Domovino-
još je živo množ čuvara!
Bi će vatre-Tvrda Stino-
dok u nama ima žara!
(A.N.T.Š.)

Paljenjem svijeća na Trgu dr Franje Tuđmana obilježena je uspomena na 24.godišnjicu Vukovarske tragedije. Simboličnim srcem iskazano je koliko se voli veliki grad, grad heroj i grad pobjednik.Simbolom križa iskazano je suosjećanje na teškoće koje su propatili branitelji i civili. Križ koji je dio krunice koju su branitelji nosili oko vrata i na ramenu znak je vjere u konačnu pobjedu koja daje slobodu neovisnoj i samostalnoj Hrvatskoj.Simbolom slova u žaru upaljenih svijeća –Otok- šalje poruku da smo zajedno sanjali našu Hrvatsku.Vukovar uz srce, križ i Otok je samo jedno Vukovar-grad heroj.Molitvom odrješenja, molitvom sjećanja i zahvale, čitanjem Svetog pisma, okupljeni su se sjetili slavnog grada i slavnih junaka.Kolona sjećanja nikad prestat se kretati neće, jer se Domovina i Vukovar vole.Znaju to „otočani“.

{gallery}2015_11_18{/gallery}