Podijeljene su knjige odlikašima
05.07.2017
Službenica za informiranje
07.07.2017
Podijeljene su knjige odlikašima
05.07.2017
Službenica za informiranje
07.07.2017

Na svetkovinu rođenja sv. Ivana Krstitelja 24. lipnja, zaređen je za svećenika đakon Gabrijel Kamber, koji je simbolično predstavljen u pšenici pred oltarom koja će postati kruh, kruh života – ugradit će svoj život u dar euharistije. don Gabrijel Kamber rodom je iz župe Sv. Martina u Rudi, sin je Milenka i Željke. Svoje mladomisničko slavlje imao je 02. srpnja 2017. godine u svojoj župnoj crkvi sv. Martina.

Na svetkovinu rođenja sv. Ivana Krstitelja 24. lipnja, zaređen je za svećenika đakon Gabrijel Kamber, koji je simbolično predstavljen u pšenici pred oltarom koja će postati kruh, kruh života – ugradit će svoj život u dar euharistije. don Gabrijel Kamber rodom je iz župe Sv. Martina u Rudi, sin je Milenka i Željke. Svoje mladomisničko slavlje imao je 02. srpnja 2017. godine u svojoj župnoj crkvi sv. Martina.

Nakon slavlja u obiteljskoj kući uz pjesmu i molitvu pod vodstvom križonoše i barjaktara ponosna kolona uputila se do mjesne crkve. Poseban je to bio dan za obitelj don Gabrijela, za njegove Kambere kao i za cijelu župnu zajednicu, jer biti svećenik predstavlja odabranog od svevišnjeg da uz svoj pristanak budeš pozvan u njegovu službu. Poseban je to dar i snaga jer iz takve odluke proizašao onaj glavni čin – reći svoju prvu službenu misu, zvana Mlada misa.

Dar koji je povjeren ovom mladom svećeniku je ljubav, radosna vijest koju će širiti i biti će glasnik naviještanja riječi Božje.

U prepunoj župnoj crkvi odzvanjala je uvodna pozdravna pjesma(crkvenog zbora) a kolona svećenika u kojoj je mladomisnik sa svojim kolegama (također mladomisnicima) odavala je posebnost događaju kojem se veseli Bog, obitelj mladomisnika i zajednica kojoj pripada. Odabran je pozivom kojeg nije mogao odbiti i svojim marljivim radom završio je školovanje te će kao nova klica zametnutu nove plodove pred svoj poziv u službi koja će biti duga i nadasve plodonosna.

Svetkovinu misnog slavlja predvodio je don Tomislav Bašić, župnik župe sv. Roka Krila Jasenice koji se posebno obratio pozivu kojeg sada ima don Gabrijel i obaveze koje proizlaze iz službe za koju je dobio poseban pečat. Biti jedan od jednakih subraće, svrstan si u nositelje dobrog i manje dobrog kao i tereta križa koji ti je sada dat da ga nosiš u svjetlu svojeg poziva. Budi onakav kakav si bio kao mladić, kao odličan sjemeništarac i tajnik, a posebno budi i dalje dobar sin svojim roditeljima i brat svojim najbližima. Sada se ta obitelj proširila, imaš više bližnjih i u tome budi ustrajan da uvijek puštaš vedrinu i nastupaš sa razumom.

O svim dobrim osobinama i daljnjem službovanju uz velike riječi zahvale, emocijama ispunjen govorio je don Marin Matijaca, mjesni župnik. Bili su tu i prethodni župnici koji su pripremali Gabrijela za ovaj poziv i svima njima radost je isijavala kroz izgovorene riječi ili smijeh, gestu ili kroz stisak ruke za čestitku. Posebnost Božjeg milosrđa nadvila se nad župu i župljane koji su se nesebično dali u ovaj događaj. Uz don Ivana, don Branimira, don Mirka i don Antu, u Rudi je niknuo novi peti svećenik. Malo mjesto ali velikih pet odlikaša je za ponos. Riječi zahvale obitelji, prvenstveno majci Željki, ocu Milenku, sestri, bratu, baki s sjetom na dida Gabru, emocije su preplavile nazočne. Divne riječi za sve njih kako i sve one koje je susretao na ovom putu do mlade mise, ispunile su srca svim spomenutim a nekima su suze radosnice bile znak prihvaćanja tih riječi i slavljeničkih misli od strane don Gabrijela. Don Gabrijel je primio darove koji će ga pratiti cijeli život a u tom daljnjem službovanju u njegovim mislima posebno mjesto imati će njegova Ruda.

U veseloj atmosferi nastavljeno je slavlje za sve okupljene i šire. U ime svih žitelja općine Otok kao i u osobno ime, mnogo uspjeha u daljnjoj službi mladomisniku zaželio je načelnik Dušan Đula.

{gallery}2017/07/05_b{/gallery}

Skip to content