Javni poziv za podnošenje prijava za nabavu sadnog materijala u 2017. godini na području Općine Otok
17.03.2017
Obilježavanje 73.obljetnice stradanja civila u II. svjetskom ratu
22.03.2017
Javni poziv za podnošenje prijava za nabavu sadnog materijala u 2017. godini na području Općine Otok
17.03.2017
Obilježavanje 73.obljetnice stradanja civila u II. svjetskom ratu
22.03.2017

Povodom svetkovine svetoga Josipa iz Nazareta, Isusova hranitelja i Marijina zaručnika u naselju Ovrlje blagoslovljena je kapelica posvećena sv. Josipu.

Povodom svetkovine svetoga Josipa iz Nazareta, Isusova hranitelja i Marijina zaručnika u naselju Ovrlje blagoslovljena je kapelica posvećena sv. Josipu. Izgradnju su potakli mještani Ovrlje uz suradnju župnika fra Miroslava Ančića a radove je obavio Petar Katić. Blagoslovljeni kip sv. Josipa dar je g-đe Anđe Perković Tabak koja je uz to darovala svečanu misnicu, papinsku i državnu zastavu te novčani milodar. Evanđelje ga opisuje kao “pravednoga muža”, slavi se posebno kao zaštitnik cijele crkve i svake obitelji. Patron je očeva, muževa te svih zanatlija i radnika i domovine nam Hrvatske.

{gallery}2017/03/20{/gallery}

Skip to content