Polugodišnji Izvještaj o izvršenju Proračuna općine Otok za 2016. godinu
2. studenoga 2016.
Župe Ruda i Vranjic hodočastile sv. Martinu u Mađarsku
7. studenoga 2016.

Misna slavlja u Gali, Otoku, Rudi i Udovićićima povodom Dušnog dana

U Općini Otok, na Dušni dan kojeg slavimo svake godine 2. studenoga, mnogi su bili na misnom slavlju i grobljima (Svih svetih u Gali, sv. Luke u Otoku, sv. Roka u Udovičićima i sv. Martina u Rudi) i kod grobnih mjesta svojih dragih pokojnika. Odlazak na groblja je i više od samog dolaska na grob, to je iskaz pripadnosti svojim članovima obitelji, rodbini, znancima i drugim dragim osobama. Običaj je donijeti blagoslovljenu vodu, cvijeće, upaliti svijeće i izreći dostojnu molitvu za duše pokojnika. Dolazak je najčešće uz više članova obitelji i to je nit koja veže a ujedno je zalog za ponovni dolazak. Služene su svete mise na kojima se molilo za spokoj duša, za zdravlje svih živih i da se otklone sve nedaće i problemi i da svi ljudi uživaju u blagodatima Božjeg milosrđa. Rano jutarnje zvonjave crkvenih zvona potiču na molitvu,odlazak na misu i u groblja i sjećanje na pokojnike. U mnogim kućanstvima upaljene su –dušice.

{gallery}2016/11/02{/gallery}

Skip to content