Tehnički pregledi traktora u Otoku
03.03.2016
Poziv za 21. sjednicu Općinskog vijeća – 30.03.2016.g.
21.03.2016
Tehnički pregledi traktora u Otoku
03.03.2016
Poziv za 21. sjednicu Općinskog vijeća – 30.03.2016.g.
21.03.2016

Dana 18.ožujka 2016.g. s početkom u 18:30 sati u općinskoj dvorani Općine Otok održati će se promocija knjige “Čovjek i njegova sjena” autora dr. Ante Kovačevića.

Dana 18.ožujka 2016.g. s početkom u 18:30 sati u općinskoj dvorani Općine Otok održati će se promocija knjige “Čovjek i njegova sjena” autora dr. Ante Kovačevića.

Knjigu će promovirati sam autor i predsjednik HDPZ-a mg. Marko Grubišić. Uz promociju knjige prikazati će se i kratki film koji ima isti naslov kao i knjiga.

Knjiga govori o progonu političkih neistomišljenika, montiranim sudskim procesima, zabludama totalitarnog komunističkog sustava, represijskoj praksi u bivšoj državi, te o potrebi ljudske pomirbe.

Ovo je prva knjiga ovakve vrste u hrvatskoj publicistici koju piše hrvatski udbaš i robijaš s ciljem pomirenja među ljudima, što nam je potrebno kao kruh, zrak i voda. Ideologije se ne mogu miriti, ali ljudi trebaju jer to je ljudski, kršćanski i hrvatski. Mladi hrvatski student, koji studira u Beču i postaje stipendijant Vlade Republike Austrije na Bečkom Sveučilištu, doktorira i promovira u doktora filozofije 29. siječnja 1981. Vraća se u domovinu sa željom biti profesorom na Filozofskom fakultetu i predavati hrvatskim studentima, međutim politička tajna policija (UDBA) otima ga 18. listopada 1981. i na montiranom političkom procesu osuđuje na osam i po godina robije i konfiskaciju imovine. Robiju izdržava u kazamatu Zenica. Nakon izdržane robije javlja se njegov progonitelj, čovjek zadužen za njegovo praćenje i javno mu s ispovijeda što je činio njemu i drugim hrvatskim disidentima – dr. Marku Veselici, pokojnom kardinalu Kuhariću i drugima. Odlučio je izaći iz tame na svjetlo dana i progovoriti na sav glas javno o zločinima koje je činila UDBA. Štoviše, njegova je teza da “Hrvatsku nemamo mi koji smo za nju robijali, da je nemaju oni koji su se za nju borili, već da je imaju njegovi kolege udbaši koji je nikada nisu htjeli , a uknjižili su se na nju 1/1”.

Promotivna cijena knjige je 100.00 kn.Pisana je na 320 stranica, finog grafičkog dizajna.

Pozivamo Vas na promociju, jer knjiga govori o temi koju je i Otok osjetio.

Skip to content