Općina Otok potpisala ugovore sa APPRRR za dodjelu bespovratnih sredstava za „Obnovu pješačke staze i uređenje okoliša na Ovrlji“ i “Rekonstrukciju društvenog doma”
Obavijest o isplati naknade za troškove ogrjeva
Obavijest o isplati naknade za troškove ogrjeva
05.10.2020

U petak 02. listopada u 13:00 sati održana je sjednica Stožera CZ Općine Otok vezana za blagdan Sv. Luke i proslave Dana Općine obzirom na epidemiološku situaciju i u interesu sprječavanja širenja infekcije COVID-19 (koronavirusa).

Na sjednici su uz članove Stožera CZ Općine Otok nazočili i Marino Marijanović, predsjednik Općinskog vijeća, Načelnik općine Dušan Đula a bili su pozvani načelnik Stožera SDŽ CZ Luka Brčić i ravnateljica Nastavnog zavoda za javno zdravstvo SDŽ Željka Karin koji su poslali svoje mišljenje u pisanom obliku i ispričali se što ne mogu nazočiti sjednici iz opravdanih razloga.

Nakon rasprave koja je uslijedila od strane svih prisutnih doneseni su slijedeći zaključci:

• svečana sjednica Općinskog vijeća neće se održati,
  • usluga posluživanja hrane i pića moći će se obavljati samo u postojećim ugostiteljskim objektima,
  • neće biti popratnih događanja (koncert, večer folklora i sl.).
  • 17.10.2020.godine otkrit će se bista fra Anđelku Milanović – Litri ispred glazbene škole, koja nosi njegovo ime, na Trgu dr. Franje Tuđmana te spomen – ploče na njegovoj rodnoj kući,
  • 18.10.2020.godine Svečano misno slavlje za blagdan Sv. Luke održat će se na otvorenom (ukoliko dozvole vremenski uvjeti) uz procesiju pridržavajući se svih mjera zaštite od koronavirusa.

U navedenom razdoblju pojačat će se nadzor provođenja epidemioloških mjera u ugostiteljskim objektima.

O aktivnostima i mjerama Stožera CZ Općine Otok će pravovremeno informirati mještane putem medija.