Poziv na edukativnu radionicu “Prava i obveze organizatora volontiranja” u općini Otok, 16. lipnja 2016.

Poziv za 22. sjednicu Općinskog vijeća – 06.06.2016.g.
04.06.2016
Opća medicina
17.06.2016
Poziv za 22. sjednicu Općinskog vijeća – 06.06.2016.g.
04.06.2016
Opća medicina
17.06.2016

Udruga SRMA, u suradnji sa općinom Otok te gradovima Sinjem i Triljem organizira besplatne edukativne radionice za udruge u civilnom društvu, kulturi i športu, ustanove, vrtići, škole, knjižnice, muzeji i ostali organizatori volontiranja.

Udruga SRMA, u suradnji sa općinom Otok te gradovima Sinjem i Triljem, organizira besplatne edukativne radionice za udruge u civilnom društvu, kulturi i športu, ustanove, vrtići, škole, knjižnice, muzeji i ostale organizatore volontiranja.

Tema ove radionice biti će “Prava i obveze organizatora volontiranja”, a biti će održana u skolopu projekta “Cjeloživotno volontiranje za razvoj Cetinske krajine” 16. lipnja 2016.g. Održat će se u vijećnici općine Otok s početkom u 17 sati. a prisustvovanje je besplatno.

    Program edukacije:

  • Zakonski okvir volontiranja, prava i obveze organizatora volontiranja, evidencija volontiranja, izvješće o volontiranju koje se podnosi Ministarstvu socijalne politike i mladih;
  • Organizacija volonterskih aktivnosti – izrada programa volontiranja, animiranje i edukacija volontera, sklapanje ugovora o volontiranju – kada se može sklopiti usmeni, a kada je zakonom obvezan pisani ugovor o volontiranju, izdavanje potvrda o volontiranju i njihovo korištenje kod zapošljavanja;
  • Volonteri i zaposlenici udruga – kako transformirati volontersku poziciju u radno mjesto zaposlenika sa ugovorom o radu;
  • Zakonski prihvatljivi troškovi volontiranja, isplate neoporezivih naknada volonterima.

Projekt “Cjeloživotno volontiranje za razvoj Cetinske krajine” financira Ministarstvu socijalne politike i mladih.

Za sve upite možete kontaktirati udrugu SRMA na telefon 021/661-661, mobitel 098/625-754 (Dijana) ili e-mail: udruga.srma@st.t-com.hr.
Dodatne informacije potražite na www.udruga-srma.hr.

POZIV NA EDUKATIVNU RADIONICU O VOLONTIRANJU ZA OPĆINU OTOK

Skip to content