IZVJEŠĆE o prihvaćenim i neprihvaćenim primjedbama i prijedlozima na dokomentaciju o nabavi
08.08.2017
OBAVIJEST o 2. adulticidnoj dezinsekciji komaraca na području općine Otok
17.08.2017
IZVJEŠĆE o prihvaćenim i neprihvaćenim primjedbama i prijedlozima na dokomentaciju o nabavi
08.08.2017
OBAVIJEST o 2. adulticidnoj dezinsekciji komaraca na području općine Otok
17.08.2017

Požar koji je zahvatio predio Zbornjače-Zazbornjače (Rupe)-Vlake-Divov brig-Drvišnicu i dalje put Žlabine pod kontrolom je zemnih i zračnih snaga. Na požarištu su vatrogasci, a zračne nalete i ispuštanje vode obavljaju kanaderi i Air Traktori. Požar je u nepristupačnom predjelu i na rubnim dijelovima je branjen od strane vatrogasaca da se ne širi preko postojeće šumske prometnice prema Bitunjskom podu i Divljakinji…

Požar koji je zahvatio predio Zbornjače-Zazbornjače (Rupe)-Vlake-Divov brig-Drvišnicu i dalje put Žlabine pod kontrolom je zemnih i zračnih snaga. Na požarištu su vatrogasci, a zračne nalete i ispuštanje vode obavljaju kanaderi i Air Traktori. Požar je u nepristupačnom predjelu i na rubnim dijelovima je branjen od strane vatrogasaca da se ne širi preko postojeće šumske prometnice prema Bitunjskom podu i Divljakinji…

Obilazak požarišta i posjetu vatrogascima izvršio je Načelnik stožera civilne zaštite općine Otok Nediljko Laco i stručni suradnik u JUO Ivica Perković. Vatrogascima su dostavili osvježavajuće piće jer im je to u onim nemogućim uvjetima jako potrebno. Vanjske temperature su 38 stupnjeva a dim grize za oči (ako ne nosiš zaštitne naočale) a zbog velike količine gustog dima teško je disati. Vatrogascima je ovo dio rutine ali svakako je teško i rizično. Naleti kanadera su umanjivali snagu i samo širenje vatre a potpuno gašenje će se desiti ako padne kiša. Velika je površina zahvaćena požarom a sreća je da nisu ugrožene postojeće kuće, mada se i njima približava vatra.

{gallery}2017/08/11{/gallery}

Skip to content