Marijan Botica – izvješće o primljenim donacijama
03.07.2015
Ponovna javna rasprava o Prijedlogu Izmjena i dopuna PP uređenja općine Otok
16.07.2015
Marijan Botica – izvješće o primljenim donacijama
03.07.2015
Ponovna javna rasprava o Prijedlogu Izmjena i dopuna PP uređenja općine Otok
16.07.2015

Dana 12. srpnja 2015. godine s početkom u 10 sati u crkvi sv. Martina u Rudi biti će Posveta novog crkvenog oltara. Novi oltar posveta je sv. Martinu biskupu a donirana sredstva za njegovu izradu darovao je Ivan Rosandić (Levan).

Dana 12. srpnja 2015. godine s početkom u 10 sati u crkvi sv. Martina u Rudi biti će Posveta novog crkvenog oltara. Novi oltar posveta je sv. Martinu biskupu a donirana sredstva za njegovu izradu darovao je Ivan Rosandić (Levan). Novoizgrađeni oltar posvetiti će msgr. Marin Barišić nadbiskup splitsko-makarski. Ovo je ujedno zajedničko misno slavlje posvećeno i župniku župe sv. Martina don Marinu Matijaci koji slavi 40.godišnjicu misništva. Don Marin pok. Ivana, rođen je 04.lipnja 1949.godine u Splitu. Osnovnu školu pohađao je u Kaštel Lukšiću a crkvene sakramente dobio je u mjesnoj crkvi.Srednju klasičnu gimnaziju završio je u Splitu u sjemeništvu don Frane Bulić. Bogoslovni fakultet pohađao je u Splitu a prvu Mladu misu rekao je 24.lipnja 1975.g. u Kaštel Lukšiću na svetog Ivana krstitelja.Prva službu mu je Župski upravitelj u Vrpolju-Čačvina i Strizrep, od 1975.do 2013.godine. gdje je službovao punih 38.godina. Sada je župnik u župi sv. Martina u Rudi. Don Marin u svom svećeničkom pozivu predano služi crkvi i svom narodu te budimo sudionici slavlja koju slavi župnik sa svojim župljanima i braćom svećenicima.

{gallery}2015_07_12{/gallery}

Skip to content