Općini Otok 270.000,00 kuna iz “Programa podrške brdsko- planinskim područjima “

JAVNI POZIV za podnošenje zahtjeva za potpore iz Programa potpora u poljoprivredi i ruralnom razvoju na području Općine Otok za 2022. godinu
Javni radovi – oglas
19.05.2022
Javni radovi – oglas
19.05.2022

created by dji camera

Ministarstvo regionalnog razvoja i fondova Europske unije donijelo je Odluku o odabiru projekata koji će biti financirani u okviru Programa podrške brdsko-planinskim područjima.

Prihvatljive su bile sve aktivnosti vezane uz izgradnju, nadogradnju, modernizaciju, rekonstrukciju, obnovu, adaptaciju i sanaciju šteta nastalih uslijed vremenskih nepogoda karakterističnih za brdsko-planinsko područje na društvenoj, komunalnoj, socijalnoj i javnoj infrastrukturi te pripremi infrastrukture kao preduvjeta za ulaganja i gospodarski oporavak, a prihvatljivi podnositelji jedinice lokalne samouprave sa statusom brdsko-planinskog područja i jedinice područne (regionalne) samouprave ukoliko se projekt provodi na brdsko-planinskom području.

Među 70 odobrenih projekata je projekt Općine Otok  za izgradnju dijela nerazvrstane ceste u Rudi, odvojak Bitunjac – Kamber na području Općine Otok i to s 270 tisuća kuna.