Adventsko svjetlo svijetli u Otoku
19.12.2016
Obavijest o potpisivanju Ugovora o stipendiranju studenata za akademsku godinu 2016/2017
23.12.2016
Adventsko svjetlo svijetli u Otoku
19.12.2016
Obavijest o potpisivanju Ugovora o stipendiranju studenata za akademsku godinu 2016/2017
23.12.2016

U sklopu Adventskih zbivanja u gradu Sinju Općina Otok će dana 27.12.2016. g. na sv. Ivana, s početkom u 19:00 sati početi sa prigodnim programom. Na Šetalištu Alojzija Stepinca nastupati će ojačana postava iz Općine Otok s raznolikim repertoarom.

U sklopu Adventskih zbivanja u gradu Sinju Općina Otok će dana 27.12.2016. g. na sv. Ivana, s početkom u 19:00 sati početi sa prigodnim programom. Na Šetalištu Alojzija Stepinca nastupati će ojačana postava iz Općine Otok s raznolikim repertoarom.

Svoj nastup imati će klapa sv. Luke koja će izvesti nekoliko komercijalnih pjesama a isto tako pjevati će prigodne Božićne pjesme. U daljnjem programu sudjelovati će KUD „Krenica“ i izvoditi će plesove i igre iz našeg okruženja te će zapjevati „reru“ i „gangu“. Svoj doprinos dati će i članovi Udruge reraša i guslara iz Općine Otok, a oni će pjevati „gangu“ i „ojkalicu“ a izvesti će svirku na diplama. Ugođaj će upotpuniti izložbom rukotvorina i narodne nošnje šalturica Brankica Marinović. Recitatorsku rolu izvesti će pjesnik Ante Nadomir Tadić Šutra, autor nekoliko antologijskih pjesama o Cetini, domovini, majci, ratniku… .. Stini pradidovoj i o mnogu čemu drugom. Iz udruge za očuvanje baštine očekuje se priključenje djela pjevača.

Na izložbenim štandovima biti će izloženi proizvodi lokalnih OPG-ova koji će ponuditi med i proizvode od meda, proizvode od industrijske konoplje, likere i dežemove koji su proizveli učenici članovi učeničke zadruge OŠ „Kamešnica“-Otok. Biti će tu i radova od gline, platna, Adventskih svijeća, darovnih torbica i još ponešto.

Za ugodno druženje na licu mjesta će biti organizirano pečenje uštipaka i fritula,sir, vino…. Veselimo se svi zajedno u Božićnom ugođaju i svatko je dobro došao. Domaćin je načelnik općine Otok Branko Samardžić.

{gallery}2016/12/21{/gallery}

Skip to content